مینیمالیسم در طراحی سایت | بلاگ

مینیمالیسم در طراحی سایت

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
: یکی از سبک های هنری که اخیرا در حوزه ی طراحی سایت بسیار مورد توجه قرار گرفته است استفاده از سبک می باشد که در ادامه سعی داشته ایم هرچه بیشتر شما را با این سبک هنری و نیز ترکیب ان با علم طراحی سایت اشنا نماییم .

طراحی سایت مینیمالیسم چیست


طراحی سایت : به روشی از طراحی اصطلاحا مینیمالیسم گفته می شود که در ان به ساده گرایی و ارتباط نزدیک عناصر توجه می شود و همچنین بدور از هرگونه پیچیدگی می باشد . در حقیقت مینیمالیسم به طور کامل به معنای سادگی نیست بلکه در این نوع طراحی به گونه ای از عناصر اصلی و مهم استفاده می شود و عناصر اضافی یا پیچیده را حذف می کنند. و به این شکل کاربر به راحتی به مقصود و اهداف دست می یابد و به اسانی ارتباط برقرار کرده و به تعامل با اثر می پردازند.

منظور از مینیمالیسم در طراحی سایت

تقریبا در تمام مکاتب هنری می توان مینیمالیسم را مشاهده کرد و تقریبا از یک قرن پیش شاهد بروز اثار مینیمال بوده ایم و در سالهای اخیر از این سبک در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ها نیز بسیار استفاده شده است و امروزه در اکثر طراحی سایت های مدرن شاهد استفاده از سبک های مینیمال هستیم . در این گونه از طراحی سایت ها بیشتر شاهد طراحی سایت های ساده و نظم و ارتباط رنگ و فضا و همینطور اجزای تشکیل دهنده ی سایت هستیم .

قوانین مینیمالیسم در طراحی سایت

استفاده کمتر مساوی است با تاثیر بیشتر
در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به این موضوع توجه کنید که از عناصری استفاده نمایید که برای طراحی سایت ضروری هستند . و از عناصر غیر ضرور و جزئی بپرهیزید . به طور کلی تاثیر کل یک اثر بهتر از تاثیر جزئی هر بخش است .

حذف عناصر اضافی
در این مورد باید بگوییم برای پیروی کردن از سبک مینیمالیسم شما باید تنها اجزایی را حفظ کنید که برای عملکرد وب اجباری و ضروری هستند و از وجود موارد دیگر چشم بپوشید.

حذف عناصر تا زمان مختل شدن دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عناصر را تا زمانی که استفاده از وب سایت مختل شود می توانید حذف نمایید .

کلیه جزییات را درنظر بگیرید
عناصر باقی مانده برای وب سایت تان باید حیاطی باشند به احساس مخاطب در زمان مشاهده ی سایت تان فکر کنید . احساس مدرن بودن تمیز بودن سایت و یا هر احساسی که ممکن است بازدید کننده از طراحی سایت تان داشته باشد . بر اساس این احساس می توانید بازهم جزییاتی را کم و یا حتی اضافه نمایید تا به نتیجه ی مطلوب و دلخواه دست یابید .

استفاده از رنگ های مینیمال
از رنگ هایی که بسیار در ارتباط و تعامل با یکدیگر هستند و با هم مرتبط هستند استفاده نمایید . در این زمینه نیز به احساس مخاطبانتان توجه کنید و بر اساس ان به تغییر الگوی طراحی خود بپردازید.

استفاده از فضاهای سفید و خالی در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سعی کنید از فضاهای سفید و خالی به درستی و در موقعیت مناسبی استفاده کنید لزومی ندارد که تمامی قسمت های وب سایت شما پر باشد . بخش های سفید سایت تان حتی می تواند هدایت کننده ی مخاطبتان برای مشاهده ی مطلبی خاص باشد .

...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 13 اسفند 1396 ساعت: 17:14